پرچم ایران

 پرچم ایران

پس از انقلاب، زمزمه‌هایی از تغییر پرچم کشور به گوش می‌رسید اما تا سال ۱۳۵۹ نیز پرچم کشور همان پرچم شیر و خورشید بود. تا اینکه در نهایت و با برگذاری یک مسابقه، طرح ارائه شده توسط حمید ندیمی به عنوان طرح منتخب برای پرچم ایران انتخاب شد.پرچم فعلی ایران از ۳ رنگ سبز، سفید و قرمز همراه با نشان «لا اله الا الله» در وسط آن تشکیل شده است. علاوه بر این، در بالا و پایین این نشان، ۲۲ واژه “الله‌اکبر” به مناسبت سالروز انقلاب ایران، ۲۲ بهمن قرار دارد.

معنای رنگ پرچم ایران

در انتها بهتر است صحبتی نیز در مورد معانی ۳ رنگ پرچم کشور داشته باشیم. معنای رنگ سبز را اغلب به سبزی و طراوت مربوط می‌دانند و گاها نیز آن را به شیعیان و رنگ محبوب آنان ربط می‌دهند. رنگ سفید نشانه صلح و دوستی است و جالب است بدانید که این رنگ برگرفته از عقاید زرتشتیان ایران است که علاقه زیادی به رنگ سفید داشته و آن را مقدس می‌دانند. در نهایت نیز رنگ قرمز نشان خون شهیدان ایران است.سه رنگ پرچم ایران از گذشته در نمادهای مختلف ايرانی بکار رفته‌اند. به عنوان مثال در نگاره‌هايی که در کاخ‌های شوش کشف شده است، اين سه رنگ را با اين ترتيب دیده می‌شود.

تماس با دیجی فلگ رنگهای پرچم ایران به چه معناست؟

پرچم جمهوری اسلامی ایران دارای سه رنگ (سبز، سفید، قرمز) است که در وسط آن کلمه مقدس “الله“نقش یافته و در اطراف، شعار مقدس “الله اکبر“ زینت بخش آن است.معنای رنگ‌های پرچم « سبز: نشانه خرمی و دوستی » « سفید: صلح و دوستی (برگرفته از نشانه زرتشتیان)» «قرمز: نشان خون از دست‌رفتگان در راه ایران (شهیدان) » این سه رنگ از دیرباز در نمادهای ایرانی به کار می‌رفته‌اند. برای نمونه در نگاره‌هایی که از کاخ‌های شوش به دست آمده‌ است، این سه رنگ را می‌توان دید.رنگ سبز پرچم، نشانه آبادانی است، و منعکس کننده آرمانهای ملت بزرگ ایران است برای داشتن کشوری آباد و توسعه یافته. همچنین این رنگ نشانه دین مبین اسلام که دین 99% مردم ایران است، می باشد. رنگ سفید پرچم، بیانگر صلح طلبی ملت بزرگ ایران است، ملت مسلمان ایران تحت تاثیر تعلیمات دین مبین اسلام، صلح و آرامش را برای تمام همنوعان خود میخواهد.

رنگ قرمز پرچم، نشانه صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران در برابر تجاوزکاران و ستمکاران است، ملت مسلمان ایران همچنانکه در عمل نیز نشان داده است در دفاع از حقوق مرز وبوم و اعتقادات خویش تا پای جان می ایستد.کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمانهای ملت ایران است که در سایه این نامهای مقدس و دین مبین اسلام تجلی می یابد.تعداد الله اکبر نیز 22 عدد به نشانه پیروزی انقلاب در 22 بهمن می باشد.ایران پرچم در زمیه چاپ پرچم ایران در ابعاد تشریفات، رومیزی، اهتزاز، دستی و ابر پرچم با مدرن ترین دستگاه های آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. خرید پرچم ایران با کمترین قیمت بازار و تولید پرچم ایران با بالاترین کیفیت انجام می گیرد.سفارش پرچم ایران در ایران پرچم هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری انجام می گیرد.

 

ارتباط با ما

شماره تماس: 09389387328
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید