نکات مهم در طراحی پرچم چیست؟

| بلاگ

نکات مهم در طراحی پرچم چیست؟

چاپ به طور کلی در هر صنعت و صنفی که مورد استفاده باشد باید مجموعه مقرراتی را در نظر داشت. حال که شما برای سفارش و خرید پرچم اقدام کرده اید باید توجه داشته باشید که نکات مهم در طراحی پرچم چیست؟ فرآیند چاپ در صنعت تولید پرچم کاملاً متفاوت با سایر فرآیند های چاپ می باشد در این مقاله سعی دارم برخی از نکته های مهم یاد آور شویم.نکاتی که در زمان طراحی پرچم و انتخاب طرح مناسب مهم می باشد استفاده از رنگ ها می باشد. باید توجه داشته که در زمان طراحی از چه مدل رنگی برای طراحی پرچم استفاده می کنید. این مساله به دلیل تفاوت در روند چاپ پرچم و ترکیب رنگ ها و استفاده از حرارت می باشد. پس رنگی که به عنوان مثال بر روی کاغذ به رنگ دلخواه شما چاپ می شود الزاماً بر روی پارچه نیز این اتفاق نخواهد افتاد.

قالب طراحی پرچم

ابتدا باید برای شروع طراحی پرچم خود ابعاد محصول مورد نظر خود را پیدا کنید. برای این امر کافی است تا با فروشگاه دیجی فلگ تماس گرفته و کارشناسان فروش ما به صورت رایگان به شما مشاوره طراحی پرچم را ارائه خواهند کرد.به عنوان مثال در طراحی پرچم برای پرچم تشریفات ابعاد مورد نیاز 90×150 سانتی متر می باشد.بعد از ابعاد و اندازه رزولیشن طرح مورد نظر بسیار پر اهمیت می باشد . در این زمان باید رزولیشن خود را به اندازه 300 پیکسل/اینچ تعیین کرد تا کیفیت نهایی چاپ پرچم شما عالی باشد.باید توجه داشت که طراحی و ارسال فایل لایه باز در تولید پرچم بسیار پر اهمیت می باشد. دلیل آن این است اگر اشکالی در طراحی پرچم وجود داشته باشد اپراتور چاپ آن را برطرف نمائید.

نکات مهم در طراحی پرچم چیست؟

رنگ ها در طراحی و چاپ پرچم

مهم ترین مساله در زمان طراحی پرچم انتخاب رنگ های مناسب با مدل رنگی مناسب می باشد. در زمان طراحی پرچم باید مدل رنگ خود را بر روی Cmyk یا به صورت 4 رنگ انتخاب کنید.بعد از انتخاب مدل رنگی باید به برخی از رنگ ها در زمان طراحی پرچم اشاره کنم. برخی از رنگ ها مانند رنگ طلایی همواره در زمان چاپ به سختی چاپ می شوند. دلیل آن هم تفاوت در مدل ها و نمونه های پارچه پرچم می باشد. برخی از پارچه ها به صورت مات و برخی دیگر به صورت براق می باشد. البته این به معنی دقیق نبودن رنگ طلایی برای چاپ پرچم شما نمی باشد. بلکه در زمان چاپ پرچم یک نمونه رنگ کوچک برای شما چاپ می شود تا رنگ نهایی خود را مشاهده نمائید. پس می توانید رنگ مورد نظر خود را با آرامش انتخاب نمائید.

استفاده از حرارت برای چاپ پرچم

در زمان چاپ پرچم از حرارت در این فرآیند استفاده می شود. این فرآیند را چاپ سابلیمیشن نیز می گویند که سبب می شود رنگ بر روی پارچه پخته شود.معمولاً استفاده از پارچه های براق برای رنگ طلایی نتیجه بخش تر خواهد بود. همانطور که اشاره شد قبل از چاپ پرچم نمونه طرح و رنگ شما در چند طیف مختلف بر روی پارچه چاپ خواهد شد. این رنگ ها شبیه ترین رنگ ها به طرح شما خواهد بود تا با خیال راحت رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای چاپ اقدام کرد.

ارتباط با ما

شماره تماس: 09389387328
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید