چاپ پرچم چگونه است؟

| بلاگ

چاپ پرچم چگونه است؟

در صنعت چاپ معمولاً در تمامی صنوف و موارد استفاده از این صنعت تقریباً همگی در یک مساله مشترک هستند. آن هم این است که یک طرح با استفاده از دستگاه مخصوص و یا یک فرآیند مشخص بر روی یک جسم دیگر برگردان می شود.از گذشته چاپ یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین صنعت ها بوده است . این صنعت توانسته با تغییرات گسترده جایی مهم را در زندگی ما بازی کند. اگر کمی با دقت به محصولات اطراف خود نگاه کنید می بینید که همگی متاثر از صنعت چاپ می باشند. چاپ در صنعت تبلیغات به معنی تمام المان های بصری آن می باشد یعنی بدون وجود چاپ تبلیغاتی وجود نداشت.چاپ پرچم هم یکی از زیر مجموعه های صنعت تبلیغات می باشد. اما در مورد چاپ پرچم کشورها این یک موضوع هویتی و تشریفاتی می باشد تا یک محصول تبلیغاتی.

روند چاپ پرچم چگونه است؟

در روند چاپ پرچم ابتدا محصول مورد نظر خود را باید انتخاب نمائید تا روند چاپ و تولید پرچم آغاز گردد. در نمونه ها و مدل های موجود هر کدام روند چاپ متفاوتی از سایر نمونه ها دارد. تنوع در روند چاپ پرچم سبب شده تا قیمت و کیفیت محصولات بسیار متنوع و در بازه قیمتی مناسب تری باشد.چاپ پایه و اساس تولید پرچم بوده که سبب شده تا محصولات هر روز متنوع تر تولید شود. چاپ ها از گذشته در تولید پرچم متنوع و متفاوت بوده اند . مثلاً چاپ پرچم سیلک بسیار متفاوت تر از چاپ پرچم دیجیتال می باشد. چاپ پرچم دیجیتال چاپی مدرن تر دارای کیفیت بسیار بالا تر در مقابل چاپ پرچم سیلک می باشد. سفارش هر کدام از این پرچم ها بسته به هزینه شما برای خرید پرچم خواهد داشت. 

نازل دستگاه چاپ پرچم دیجیتال

چاپ پرچم دیجیتال

در چاپ پرچم دیجیتال با استفاده از دستگاه های چاپ دیجیتال تمامی روند چاپ پرچم طی می گردد. در این روش دستگاه چاپ دیجیتال با استفاده از یک کامپیوتر طرح و فرآمین مورد نظر را دریافت می نمائید. بعد از دریافت طرح رنگ و طرح به وسیله قطعه نازل چاپ دستگاه بر روی پارچه و یا کاغذ چاپ پرچم آغاز می گردد. کاغذ استفاده شده چاپ به مانند یک شابلون عمل می کند که سبب می گردد رنگ بر روی پارچه برگردانده شود. در فرآیند چاپ پرچم دیجیتال رنگ ها در تمامی طیف ها و با بالاترین کیفیت تولید می گردد. پس شما هیچ گونه محدودیتی در سفارش پرچم و طرح مورد نظر خود نخواهید داشت. چاپ دیجیتال در کوتاه ترین زمان و در عرض کمتر از یک دقیقه یک پرچم تشریفات را چاپ می نمائید.

چاپ پرچم سیلک

چاپ پرچم سیلک یک روش قدیمی و منسوخ شده ای می باشد. در این روش تمامی فرآیند تولید بصورت دستی تولید می گردد. این چاپ هم همانند چاپ دیجیتال به صورت یک شابلون عمل می کند با این تفاوت که کار چاپ رنگ به وسیله دست انجام می شود. طرح مورد نظر به صورت یک شابلون بر روی یک صفحه توری قرار می گردد و سپس نورد دهی می شود. با نوردهی توری، رنگ از نقاط طرح عبور کرده و بر روی پارچه می نشیند.نوردهی سبب می شود تا منافذی باز و منافذی بسته بماند منافذ باز همان طرح مورد نظر می باشد. بعد از آن به وسیله یک صفحه رنگ بر روی صفحه توری ریخته و پخش می گردد. فرآیند چاپ سیلک بسیار طولانی تر بوده و در چاپ رنگ بسیار محدود می باشد.

چاپ پرچم سیلک

ارتباط با ما

شماره تماس: 09389387328
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید