تاریخچه پرچم انگلیس

| بلاگ

تاریخچه پرچم انگلیس

پرچم انگلستان برگرفته از صلیب سنت جرج یک صلیب سرخ‌رنگ در مرکز زمینه سفید است. سابقه استفاده از این پرچم برای انگلستان به قرون وسطی بازمی‌گردد. این پرچم برای نخستین بار در ۱ ژانویهٔ ۱۸۰۱ به رسمیت شناخته شد و به عنوان پرچم غیر نظامی و پرچم استان شناخته می‌شود و همچنین دارای تناسب ۱:۲ است.پرچم انگلستان به همراه پرچم‌های اسکاتلند و ایرلند، از اجزای تشکیل‌دهنده پرچم بریتانیا است.نکته ای که در مورد پرچم انگلیس مهم است تفاوت بین این پرچم با پرچم برتیانیا می باشد. پرچم انگلستان همین پرچم صلیب قرمز رنگ می باشد. اما در پرچم بریتانیا تلفیقی از پرچم چند کشور می باشد که به نام کشورهای مشترک المنافع نیز شناخته می شوند. تاریخچه پرچم انگلیس سرشار از فراز و فرود هایی است که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پرچم انگلستان یک پرچم ساده و الهام گرفته از باورهای مذهبی مردمان این سرزمین و کشور می باشد.

سفارش پرچم

نقطه آغاز پرچم

پرچم انگلستان از صلیب سنت جورج گرفته شده است و پیوند صلیب سرخ به عنوان نشان انگلستان را می توان در اواخر قرون وسطی جستجو کرد. از آن بعنوان پرچم دریایی در کنار پرچم سلطنتی به طور فزاینده ای استفاده شد. از آن به عنوان یک جزء در طراحی یونیون جک در 1606 استفاده شد.در 1188 هنری دوم انگلستان و فیلیپ دوم فرانسه توافق کردند که به جنگ صلیبی بروند و هنری از صلیب سفید و فیلیپ از صلیب قرمز استفاده خواهد کرد. پادشاه انگلیسی صلیب سفید و پادشاه فرانسه قرمز را انتخاب کردند. بنابراین مشخص نیست که انگلیسی ها در چه مرحله ای صلیب سفید را با قرمز روی سفید عوض کردند.تا سال 1300 ، "پرچم سنت جورج" نیز وجود داشت ، اما هنوز در نقش برجسته ای نبود. پادشاه از آن در میان چندین پرچم مقدسین در کنار پرچم سلطنتی استفاده کرد. سنت جورج در دوران جنگ های صلیبی به عنوان "قدیس جنگجو" مشهور شده بود ، اما قدیسی که بیشتر با انگلستان ارتباط داشت ادوارد اعتراف کننده تا زمان ادوارد سوم بود ، که به خاطر مداخله فرضی سنت جورج به نفع وی در نبرد کرسی قدردانی کرد.

مسیح و پرچم انگلیس

همان طور که اشاره شد سنت جرج یا همان جرسیس پیامبر یکی از پیامبران بعد از حضرت عیسی(ع) بوده است.در بین مسیحیان این افسانه وجود دارد که جرسیس پیامبر در یک نبرد یک اژدهای خبیث را از بین می برد.این پیامبر که برروی پیراهن سفید خود نماد از حضرت مسیح(ع) حک کرده بود به نمادی برای مسیحیان در جنگ های مختلف تبدیل شده بود.صلیب قرمز جرسیس برای گرامی داشت مقام این پیامبر بود که در نبرد های مسیحی از آن استفاده می کرد.در سال 1188 و در پی توافق بین پادشاهان انگلیس و فرانسه برای حضور در جنگ های صلیبی پاپ مشخص کرد که سربازان انگلیسی از یک صلیب سفید بر روی زمینه ای قرمز و سربازان فرانسوی از صلیب قرمز بر روی زمینه سفید استفاده کنند.این استفاده از نمادها به این دلیل بوده که سربازان مسیحی یک دست و قابل تشخیص در میدان نبرد باشند.

تاریخچه پرچم انگلیس

فروشگاه دیجی پرچم

فروشگاه دیجی پرچم یک فروشگاه بزرگ و آنلاین در زمینه تولید و فروش پرچم می باشد . این فروشگاه با استفاده از جدیدترین ماشین آلات چاپ پرچم در خدمت مشتریان گرامی میباشد.تمامی محصولات فروشگاه دیجی پرچم هم به صورت حضوری و هم به صورت انلاین به فروش می رسد. شما در کوتاه ترین زمان می توانید هر محصولی را در کوتاه ترین زمان با بهترین قیمت خریداری نمائید.

ارتباط با ما

شماره تماس: 09389387328
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید