تاریخچه پرچم فرانسه

| بلاگ

تاریخچه پرچم فرانسه

پرچم فرانسه که به زبان فرانسوی با نام‌های Drapeau Tricolore, Drapeau Bleu-Blanc-Rouge, Drapeau Français شناخته می‌شود، شامل سه رنگ آبی (در سمت چپ)، سفید و قرمز است که به صورت عمودی کنار هم قرار گرفته‌است.در تاریخ ۱۱۶۹ خورشیدی، پانزده ماه پس از تسخیر زندان باستیل، شورای مردم فرانسه جهت تجلی و تمثیل هویت ملی این کشور، پرچمی مرکب از سه رنگ آبی-سفید-قرمز را انتخاب کرد. این سه رنگ از آن زمان تا کنون در پرچم فرانسه، حفظ شده‌است.تاریخچه پرچم فرانسه در طور تاریخ الگویی برای پرچم سایر کشورها بوده است. این تاریخچه سب شده تا با افتخاراتی که این سرزمین به دست آورده نمادی برای یک الگو موفق باشد. پرچم هر کشور نمادی از هویت و باورهای و هدف های یک کشور و یک سرزمین می باشد.

سفارش پرچم

نماد های پرچم فرانسه

رنگ‌های آبی و قرمز از رنگ‌های شهر پاریس گرفته شده‌است، و رنگ سفید مربوط به سلطنت است.به زحمت می‌توان پرچم دیگری یافت که مانند پرچم ملی فرانسه «تریکولوره» در تاریخ تقریباً دویست ساله خود چنین به دفعات ممنوع شده باشد عوض شده باشد شکلش تغییر کرده باشد دوباره ممنوع شده و بعد به رسمیت شناخته شود. در زبان فرانسوی «تریکولوره» به معنای پرچم سه رنگ است. بنابراین تمام پرچم‌های سه رنگ تریکولوره‌اند. اما این روزها وقتی نام تریکولوره به زبان‌ها می‌آید به یاد پرچم ملی فرانسه می‌افتیم.رنگ آبی بنابر افسانه‌ها روپوش یا شنل مارتین مقدس بوده‌است. سفید رنگ منتخب شاهان فرانسوی و قرمز رنگ درفش جنگی عدالت کارل کبیر بوده‌است.رنگ های پرچم فرانسه نمادی تقریباً متشرک در بین کشورهای اروپایی می باشد. ناپلئون با استفاده از این پرچم معنی خاصی به آن بخشیده است.

دوران پرچم فرانسه و ناپلئون

در دوران ناپلئون پرچم فرانسه به صورت افقی ظاهر شد. بعد از برکناری وی و تبعیدش به جزیره البا-لویی هجدهم پرچم بوربون‌ها را رسمی کرد. سپس ناپلئون با کودتایی در دورهٔ صد روزه حکومتش دوباره پرچم افقی اش را به اهتزاز درآورد. سپس او به جزیره سنت هلن تبعید شد و لویی هجدهم دوباره پرچم بوربون‌ها را رسمی کرد. سپس شاه فیلیپ پرچم ابی-سفید-سرخ را درسال۱۸۳۰ در انقلاب ژوئیه مطرح کرد اما در سال ۱۸۴۹ که جمهوری دوم اعلام شد. پرچم ابی-سفید-سرخ با نوارهای عمودی ظاهر شد.پرچم امروزی فرانسه در سال ۷۱–۱۸۷۰ پس از برکناری ناپلئون سوم و اعلام جمهوری سوم در جنگ آلمان-فرانسه به عنوان پرچم ملی انتخاب و از ان پس برای همیشه پرچم ملی فرانسه در تمام مجالس، سفارتخانه‌ها و تمام مناطق فرانسه به اهتزاز درآمد.

تاریخچه پرچم فرانسه

تولید و فروش انواع پرچم

فروشگاه دیجی پرچم یک فروشگاه آنلاین که در زمینه تولید انواع پرچم مشغول به فعالیت می باشد. این فروشگاه با استفاده از جدیدترین تکنیک ها اقدام به تولید پرچم تشریفات، پرچم رومیزی، پرچم ساحلی، پرچم اهتزاز و... کرده است. برای خرید و یا سفارش هر نوع پرچم می توانید با مرکز تماس فروشگاه دیجی پرچم تماس گرفته نسبت به خرید پرچم خود اقدام کنید. تمامی محصولاتی که در این فروشگاه تولید می گردد با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت عرضه می گردد. برای خرید پرچم می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین اقدام کنید.

ارتباط با ما

شماره تماس: 09389387328
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید