تاریخچه پرچم انگلیس

| بلاگ

تاریخچه پرچم انگلیس

 بیشتر افراد به اشتباه پرچم انگلیس را با پرچم بریتانیا یکی می‌دانند.پرچم انگلیس متفاوت و مجزا از پرچم بریتانیا بوده و نماد و المان پرچم انگلیس در پرچم بریتانیا به کار رفته است.به طور مشخص‌تر انگلیس یک کشور بوده و اما بریتانیا مرکب از چند کشور هم پیمان و هم مرز با هم میباشند. این کشورها شامل؛ اسکاتلند، ولز، انگلستان و ایرلند شمالی میباشد.پس در این مقاله ما به تاریخچه پرچم انگلیس خواهیم پرداخت. انگلیس وسیع‌ترین، پرجمعیت‌ترین و ثروتمند‌ترین کشور بریتانیا بوده که پایتخت آن لندن می‌باشد. این کشور با ولز و اسکاتلند هم مرز بوده و از جنوب، شرق و غرب به دریا می‌رسد. انگلیس دارای بیش از یکصد جزیره بزرگ و کوچک بوده که مهمترین آنها جزیره وایت و جزیره من می‌باشد. در سال 1707 پادشاهی انگلیس و اسکاتلند تصمیم به بستن پیمان اتحاد کردند و بریتانیای کبیر را تشکیل دادند.

سفارش پرچم

تشکیل بریتانیا

بعد از تشکیل بریتانیا کبیر و در حدود 100 سال بعد یعنی در سال 1801 پادشاهی ایرلند هم به بریتانیا اضافه شد. این اتحاد تا سال 1922 میلادی و بعد از خروج ایرلند از آن ادامه پیدا کرد.امروزه بخش‌های وسیعی از ایرلند از این اتحاد خارج شده است. اما همچنان بخشی‌هایی از آن در این اتحاد باقی مانده‌اند.پیدایش اولین نشانه‌های وجود انسان در این سرزمین به 780 هزار سال پیش باز میگردد.قدیمی‌ترین اسکله انسان هوشمند پیدا شده در این منطقه به 500هزار سال پیش باز میگردد.از بارزترین آثار تاریخی این کشور میتوان به استون هنج اشاره کرد که به 2500 تا 2000 سال قبل از میلاد مسیح باز میگردد.

استون هنج

پرچم انگلیس نماد مسیح

پرچم انگلستان برگرفته از صلیب سنت جرج یک صلیب سرخ‌رنگ در مرکز زمینه سفید است. سابقه استفاده از این پرچم برای انگلستان به قرون وسطی بازمی‌گردد. این پرچم برای نخستین بار در ۱ ژانویهٔ ۱۸۰۱ به رسمیت شناخته شد و به عنوان پرچم غیر نظامی و پرچم استان شناخته می‌شود و همچنین دارای تناسب ۱:۲ است.پرچم انگلستان به همراه پرچم‌های اسکاتلند و ایرلند، از اجزای تشکیل‌دهنده پرچم بریتانیا است.نکته ای که در مورد پرچم انگلیس مهم است تفاوت بین این پرچم با پرچم برتیانیا می‌باشد. پرچم انگلستان همین پرچم صلیب قرمز رنگ می‌باشد. اما در پرچم بریتانیا تلفیقی از پرچم چند کشور می‌باشد که به نام کشورهای مشترک المنافع نیز شناخته می‌شوند. تاریخچه پرچم انگلیس سرشار از فراز و فرود هایی است که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پرچم انگلستان یک پرچم ساده و الهام گرفته از باورهای مذهبی مردمان این سرزمین و کشور می‌باشد.

جورج مقدس

نقطه آغاز پرچم

پرچم انگلستان از صلیب سنت جورج گرفته شده است و پیوند صلیب سرخ به عنوان نشان انگلستان را می‌توان در اواخر قرون وسطی جستجو کرد. از آن بعنوان پرچم دریایی در کنار پرچم سلطنتی به طور فزاینده ای استفاده شد. از آن به عنوان یک جزء در طراحی یونیون جک در 1606 استفاده شد.در 1188 هنری دوم انگلستان و فیلیپ دوم فرانسه توافق کردند که به جنگ صلیبی بروند و هنری از صلیب سفید و فیلیپ از صلیب قرمز استفاده خواهد کرد. پادشاه انگلیسی صلیب سفید و پادشاه فرانسه قرمز را انتخاب کردند. بنابراین مشخص نیست که انگلیسی ها در چه مرحله ای صلیب سفید را با قرمز روی سفید عوض کردند.تا سال 1300 ، "پرچم سنت جورج" نیز وجود داشت ، اما هنوز در نقش برجسته ای نبود. پادشاه از آن در میان چندین پرچم مقدسین در کنار پرچم سلطنتی استفاده کرد. سنت جورج در دوران جنگ های صلیبی به عنوان "قدیس جنگجو" مشهور شده بود ، اما قدیسی که بیشتر با انگلستان ارتباط داشت ادوارد اعتراف کننده تا زمان ادوارد سوم بود ، که به خاطر مداخله فرضی سنت جورج به نفع وی در نبرد کرسی قدردانی کرد.

جنگ صلیبی

مسیح و پرچم انگلیس

همان طور که اشاره شد سنت جرج یا همان جرسیس پیامبر یکی از پیامبران بعد از حضرت عیسی(ع) بوده است.در بین مسیحیان این افسانه وجود دارد که جرسیس پیامبر در یک نبرد یک اژدهای خبیث را از بین می‌برد.این پیامبر که برروی پیراهن سفید خود نماد از حضرت مسیح(ع) حک کرده بود به نمادی برای مسیحیان در جنگ های مختلف تبدیل شده بود.صلیب قرمز جرسیس برای گرامی داشت مقام این پیامبر بود که در نبرد های مسیحی از آن استفاده می‌کرد.در سال 1188 و در پی توافق بین پادشاهان انگلیس و فرانسه برای حضور در جنگ های صلیبی پاپ مشخص کرد که سربازان انگلیسی از یک صلیب سفید بر روی زمینه ای قرمز و سربازان فرانسوی از صلیب قرمز بر روی زمینه سفید استفاده کنند.این استفاده از نمادها به این دلیل بوده که سربازان مسیحی یک دست و قابل تشخیص در میدان نبرد باشند.

 پرچم انگلیس قصر باکینگهام

فروشگاه دیجی پرچم

فروشگاه دیجی پرچم یک فروشگاه بزرگ و آنلاین در زمینه تولید و فروش پرچم می‌باشد . این فروشگاه با استفاده از جدیدترین ماشین آلات چاپ پرچم در خدمت مشتریان گرامی میباشد.تمامی محصولات دیجی پرچم بصورت حضوری و هم بصورت انلاین بفروش می‌رسد. از جمله محصولات تولید شده این مجموعه تولیدی؛ پرچم تشریفات مخروطی و پرچم تشریفات لمینت، پرچم رومیزی تبلیغاتی، پرچم ساحلی بادبانی، پرچم اهتزاز می‌باشد.

ارتباط با ما

شماره تماس: 09389387328
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید